Collection: Ready to Eat
Savour the flavours of India with our selection of ready-to-eat meals, crafted for convenience without compromising on authenticity. Our range of ready-to-eat dishes brings the essence of Indian cuisine straight to your table. Perfect for busy days or quick meals, these dishes are made using traditional recipes and high-quality ingredients. Just heat and enjoy a delicious, home-style Indian meal in minutes. Indulge in the taste of India anytime, with the convenience you need.

-
Jacme Unnakkai
Regular price $6.99Regular priceUnit price / per$0.00Sale price $6.99 -
Katoomba Roti Paratha
Regular price From $12.80Regular priceUnit price / per -
Sale
Jacme Papaya Thoran
Regular price $2.99Regular priceUnit price / per$4.35Sale price $2.99Sale -
Daily Delight Chilli Kothu Porotta
Regular price $6.25Regular priceUnit price / per$6.35Sale price $6.25Sale -
Jacme Tandoori Naan (Buy 1 Get 2)
Regular price $4.40Regular priceUnit price / per -
Jacme Cheera Thoran
Regular price $4.60Regular priceUnit price / per -
Saras Boiled Chinese Potato (കൂർക്ക)
Regular price $4.90Regular priceUnit price / per -
Daily Delight Vegetable Samosa
Regular price $6.40Regular priceUnit price / per -
Jacme Banana Boiled
Regular price $5.25Regular priceUnit price / per -
Tasty Nibbles Fish Biriyani
Regular price $5.75Regular priceUnit price / per -
Daily Delight Jalebi Yellow
Regular price $6.30Regular priceUnit price / per -
Jacme Garlic Naan (Buy 1 Get 2)
Regular price $4.35Regular priceUnit price / per -
Taste N Eat Undampori (Bonda)
Regular price $5.95Regular priceUnit price / per$0.00Sale price $5.95 -
Grandma's Pineapple Jam
Regular price $4.49Regular priceUnit price / per -
Jacme Banana Fry
Regular price $4.99Regular priceUnit price / per$0.00Sale price $4.99 -
Tasty Nibbles Fish Kappa Biriyani
Regular price $5.49Regular priceUnit price / per -
Taste N Eat Parippuvada
Regular price $5.70Regular priceUnit price / per$0.00Sale price $5.70 -
Daily Delight Parippuvada
Regular price $6.65Regular priceUnit price / per$0.00Sale price $6.65 -
Daily Delight Chapathi or Flat Wheat Bread
Regular price $6.30Regular priceUnit price / per$0.00Sale price $6.30 -
Taste N Eat Vegetable Puffs
Regular price $6.90Regular priceUnit price / per -
Daily Delight Elayada Jackfruit
Regular price $6.40Regular priceUnit price / per$0.00Sale price $6.40 -
Jacme Puttu With Kadala Curry
Regular price $6.60Regular priceUnit price / per -
Daily Delight Neyyappam
Regular price $7.45Regular priceUnit price / per -
Jacme Jackfruit Kumbilappam
Regular price $4.99Regular priceUnit price / per -
Jacme Chakkakuru Manga Curry
Regular price $5.10Regular priceUnit price / per -
Regal Kitchen Chana Masala
Regular price $3.15Regular priceUnit price / per -
Daily Delight Vegetable Cutlet
Regular price $6.99Regular priceUnit price / per$7.35Sale price $6.99Sale -
Jacme Idly Vada With Sambar
Regular price $5.15Regular priceUnit price / per -
Tasty Nibbles Kappa Puzhukku
Regular price $4.49Regular priceUnit price / per -
Daily Delight Uzhunnuvada
Regular price $6.75Regular priceUnit price / per -
Grandma's Tomato Sauce
Regular price $4.75Regular priceUnit price / per -
Taste N Eat Uzhunnuvada
Regular price $6.45Regular priceUnit price / per -
Tasty Nibbles Prawn Mango Curry
Regular price $4.75Regular priceUnit price / per$5.15Sale price $4.75Sale -
Daily Delight Banana Roast
Regular price $5.99Regular priceUnit price / per$7.30Sale price $5.99Sale -
Jacme Uzhunnuvada
Regular price $5.25Regular priceUnit price / per -
Jacme Sukhiyan
Regular price $4.55Regular priceUnit price / per